Sms Ile Güvenlik Şifresi

SMS ile Güvenlik Şifresi

Bankacılık İşlemleri SMS Şifre ile Daha Güvenli

Tamamen son teknoloji ile yenilenerek müşterilerimize hizmet vermeye devam eden Kıbrıs İktisat Bankası Ltd., Dijital Bankacılık Kanalları'nda müşterilerinin hesap ve işlem güvenliği birinci öncelik olmaya devam etmektedir.

Sistemde kayıtlı cep telefonunuza gönderilen SMS şifresi, İnternet Bankacılığı, ATM Bankacılığı, SMS Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı'ndan oluşan Dijital Bankacılık Kanalları aracılığı ile yapılan işlemlerinize iki kademeli güvenlik sağlamaktadır. Cep telefonlarına gönderilen SMS şifreleri tek kullanımlıktır. Gönderilen SMS şifresinin, 3 dakika içerisinde talep edilen yere yazılması gerekmektedir. Size verilen süre boyunca sms şifresinin doğrulanamaması durumunda şifre geçersiz olmaktadır. Geçerliliğini yitiren şifre size veya bir başkasına tekrardan gönderilmez.

İnternet Bankacılığı Giriş Tek Kullanımlık Şifre SMS'i

İnternet Bankacılığı'na giriş sırasında sistemde kayıtlı GSM numaranıza gönderilen tek kullanımlık şifre ile İnternet Bankacılığı işlemlerinizi güven altında gerçekleştirebilirsiniz. E-parola veya kart ile giriş seçeneğinde ilgili bilgileri girdikten sonra ikinci ekranda GSM numarınıza gelecek tek kullanımlık şifrenizi sizden istenilen sürede doğru girmeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık şifrenin yanlış girilmesi durumunda tekrardan giriş yapılması gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı İşlem Güvenlik SMS'i

İnternet Bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz işlemlerinizin sonunda Kayıtlı GSM numaranıza gönderilecek SMS Doğrulama mesajı ile bankacılık işlemlerinizi daha güvenli birşekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet Bankacılığı'nda yüksek miktarda havale ve eft gibi işlemlerinizi yaparken son aşamada cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini onaylamanız durumunda güvenli bir şekilde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı Güvenlik SMS'i

Telefon Bankacılığı'nı aradığınız zaman kimlik bilgileriniz ve hesap güvenliğiniz için sistemimize kayıtlı gsm numaranıza SMS şifresi gönderilmektedir. Gönderilen SMS şifresini, görüştüğünüz telefonu kapatmadan 3 dakika içerisinde müşteri temsilcimiz ile doğru olarak paylaşılması gerekmektedir. Yanlış paylaşılması veya tekrar aramanız durumunda yeniden cep telefonunuza SMS gönderilmekte aynı şifre tekrar kullanılmamaktadır.
SMS Şifreleri sizin kendi özel cep telefonunuza gönderildiğinden sizin yerinize bir başkası kimlik bilgilerinizi bilse dahi bilgi alamaz ve finansal işlem gerçekleştiremez.

* Dijital Bankacılık Kanallarında yapacağınız işlemlerde en önemli güvenlik unsuru GSM numaranızdır. İşlemlerinizde kesinti yaşamamak adına GSM numaranızı değiştirmeniz durumunda size en yakın Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. şubesinden hemen GSM numaranızı güncellemeniz gerekmektedir.