Vadeli Mevduat

Vadeli Mevduat Hesabı

Avantajlı Faiz Oranları için İktisatbank Vadeli Mevduat Hesabını Seçin

Vadeli Mevduat Hesabı ürünlerinden istediğinizi seçerek tasarrufunuzu yüksek faiz oranları ile karlı, güvenli ve risksiz şekilde değerlendirin.

KKTC'nin en uygun ve karlı vadeli mevduat faiz oranlarına sahip Türk Lirası veya Döviz Vadeli Mevduat Hesabı ile değişen günlük piyasa dalgalanmalarından etkilenmeden kazancınızı garanti altına alın.

Nasıl İşlem Yapabilirim?

Henüz Kıbırs İktisat Bankası Ltd.’de hesabınız yoksa size en yakın Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. şubesine geçerli bir kimlik belgesi ve adres teyit belgesi ile uğrayıp Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı açtırabilirsiniz.
Yeni Ara Dönem Ödemeli Vadeli Mevduat Hesabı mevduat hesabınızı ise İnternet Bankacılığı üzerinden açabilirsiniz. Detaylı bilgi ve talepleriniz için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya +90(392)444-4444 Telefon Bankacılığı'nı arayabilirsiniz.

 • İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık aracılığı ile açacağınız Vadeli Mevduat Hesabı ile şubelerimize göre daha yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.
 • Dilerseniz vadeli mevduat hesabınız için 1, 3, 6 ve 12 ay vade seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
 • Vade bitiminde anaparanızı faiz getirisiyle birlikte geri alabilirsiniz.
 • Vadeli Mevduat Hesabınız vade bitiminde aksi bir talimat vermediğimiz sürece, vade sonlarında aynı vade ve güncel faiz oranları ile otomatik olarak yenilenir.
 • Vadeli Mevduat hesabınızın faiz getirisini İktisatbank websitesi üzerinde bulunan Vadeli Mevduat Hesaplama aracı ile hesaplayabilirsiniz.

İhtiyacınıza Göre Seçebileceğiniz Diğer Vadeli Mevduat Çeşitleri

Yatırımlarını Türk Lirasında değerlendirmek isteyen müşterilerimize sunduğumuz piyasa swap faizlerine endeksli, içerisinde döviz alım ve satımı barındıran, vade boyunca yatırımlarını bankamızda tutmak isteyen müşterilerimize yönelik vadeli mevduat faiz oranlarından daha iyi bir getiri sunmayı hedefleyen özel bir hesap tipidir. Platin hesap alt limit: 100,000 TL

Özel şartlar için en yakın Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. şubesi size hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Vadeli mevduat faiz oranlarındaki dalgalanmadan negatif etkilenmek istemeyen, orta vadeli yatırımdan hoşlanan müşterilerimiz için kurgulanmıştır. Ara Dönem Ödemeli Mevduat ürünümüz ile vade boyunca faiz değişikliğinden etkilenmeden sabit getiri güvencesi sağlarsınız.

Ara Dönem Ödemeli Mevduat ile vade sonu gelmeden belirlediğiniz ara dönemlerde düzenli faiz geliri elde edebilir, dilerseniz bu faiz gelirinizi bankacılık işlemleriniz ve diğer tüm ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Diğer Özellikleri:

 • İki yıla kadar vade imkanı sunarken, uzun ve kısa vadeli hesabın bütün avantajlarını bir araya getirir.
 • Türk Lirası, EURO, USD ve GBP olarak hesap açılabilir.
 • 1 veya 2 yıl vadeli açılabildiği halde, her ay, 3 ay, 6 ayda yada yılda bir faiz ödeme seçeneği ile maaş benzeri düzenli gelir sağlar.
 • Vade sonu gelmeden ara dönem vade tercihinize göre düzenli faiz geliri elde edersiniz. Faiz tutarları ara ödeme günlerinde vadesiz hesabınıza aktarılır.
 • Elde ettiğiniz faiz gelirinizi isterseniz ihtiyaçlarınız için çekebilir, isterseniz diğer bankacılık işlemleriniz için kullanabilirsiniz.
 • Hesabın vadeden önce kapatılması durumunda, hesaba vadesiz mevduata verilen faiz oranı uygulanır ve dönemsel olarak ödenen faizler anaparadan düşürülmek suretiyle tahsil edilir.