Insan Kaynakları

İnsan Kaynakları

Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. İnsan Kaynakları

İktisatbank olarak en önemli varlığımızın çalışanlarımız olduğunun bilincindeyiz. İşyerimizin ve işimizin sürdürülebilirliği için çalışanlarımızın potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarına olanak sağlamak istiyoruz. Kişilerin ve düşüncelerin, içinde bulunduğumuz bölgeler kadar zengin bir çeşitlilik içinde olduğunun farkında olarak, herkesin önemli bir hedefe katkıda bulunduğunu hissettiği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz.

Toplumda "İş Yeri Hakları" bilincini yaratmayı ve çalıştığımız tüm paydaşlarımıza bu konuda örnek olmayı hedefliyoruz. Bizimle birlikte çalışan veya bize hizmet veren bütün şirketlerde de benzer uygulamaları teşvik ediyoruz. Uygar, sürdürülebilir bir toplum ve iş hayatı yaratma konusundaki misyonumuzun daha geniş kitleler tarafından hayata geçirilmesini sağlamak istiyoruz

Bizimle çalışan herkesin, her grubun, yaşam ve iş kalitelerini olumlu yönde etkileyebilmeyi diliyor, tüm çabamızı bunun için harcıyoruz.

İktisatbank insana verilen değer nedeniyle, İnsan Kaynakları Biriminin stratejik bir rolü vardır. İktisatbank stratejik kararlarında etkin bir yapıdadır. İnsan Kaynakları Birimi İktisatbank hedefleri doğrultusunda diğer birimlerle iş birliği içinde çalışmalarını yürütür.

Yetkinlik ve performans değerlendirmeleri sonucunda İktisatbank personeli kendi kariyer planını belirlemektedir. Bu çalışmalarla İktisatbank yöneticilerini kendi içinden yetiştiriyor.
Yetkinlik çalışmasıyla personel seçme ve yerleştirme, kariyer fırsatları ve terfileri belirlemektedir. Eğitim ve gelişim ihtiyaçlarının belirlenmesi, kariyer planlarının oluşturulması İnsan Kaynakları Biriminin temelini oluşturur.

İktisatbank olarak çalışanları desteklemek motivasyon ve iş tatmini yaratmak için eğitimlere önem verilmektedir.

Çalışanların Kariyer Planlamasına Uygun Verilen Eğitimler:

 • İşe Başlama Eğitimleri: Göreve yeni başlayan İktisatbank çalışanlarının pozisyonlarına uygun olarak aldıkları eğitimleridir.
 • Yönetici Geliştirme Eğitimleri: Orta ve üst düzey yönetici kadrosuna verilen eğitimler, yöneticilerimizin yönetim beceri ve yetkinliklerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanan özel programlardan oluşmaktadır.
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri: Çalışanlarımızın farklı yetkinliklerini geliştirmek amacıyla tasarlanan eğitimlerdir.
 • Uluslararası Eğitim ve Konferanslar: İktisatbank çalışanlarının sektöre yönelik gelişimleri yakından takip edebilmesi amacıyla, yurtdışındaki konferans ve eğitimlere katılımları sağlanır.
 • Diğer: KKTC Bankalar Birliği eğitimleri ve İktisatbank tarafından sağlanan diğer eğitimlerdir.
İktisatbank terfi dikey ve yatay yönde olabilir. Yetki, sorumluluk ve ücret artışını beraberinde getirmektedir. Terfi almak için çalışanların görev tanımının gerektirdiği bilgi, deneyim ve yetkinliklere sahip olması gerekir.
Değerli Gençler,

KKTC Bankacılık sektöründe öncülük ettiği “ilk”lerle parametreleri belirleyen banka olan İktisatbank’ın bu güne kadar geldiği noktada insan kaynaklarına yaptığı yatırımın rolü büyüktür. Bizler bir kurumun temelinin “insan”, kalitenin anahtarının ise o kurumu oluşturan insanlar olduğuna inanırız.

Sunduğumuz hizmeti beklenenin üzerine çıkartıp müşterilerimiz için hizmette fark yaratmak, kalite yarışında temel dayanağımızdır. Katılımcı Yönetim Yaklaşımı ile çalışanlarımızın bir ekip anlayışı içinde, ortak hedeflere doğru ilerlemenin bizi başarıya götüreceğine inanırız.  İşimizi en iyi yapmayı herşeyin üzerinde tutarız. İşimizi yaparken kendimize ve birbirimize duyduğumuz güven, sevgi ve saygı ile beraber iş ahlakı ilkelerine bağlı kalmak temel prensibimizdir. Sürekli eğitim ilkesi ile kendimizi geliştirmekten, yenilikleri takip edip uygulamaktan, doğrudan veya dolaylı olarak Türk Toplumunun eğitimine destek vermekten sevinç ve gurur duyarız.

İnsan kaynağımıza yönelik çalışmaların temelinde öncelikle çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimleri yatmaktadır. Çalışanlarımızın finans dünyası ile ilgili yetkinliklerini geliştirirken, yöneticilerimizin de değişen durumlarda  karar alma ve liderlik yetkinliklerini geliştiririz. İçinde bulunduğumuz coğrafyada ve öngörülebilirliğin azaldığı finansal piyasalarda, biz de deneyim ve bilgi birikimimizi, kurumsal stratejilerimizi ve hizmet platformlarımızı sürekli yenileyerek gözden geçiriyoruz. Kaliteli hizmet için teknolojiye önemli yatırımlar yapan Bankamız felsefesinde yer alan sürekli yenilenme misyonuyla sektörde öncü olmaya ve standartları belirlemeye kararlıdır.

Bu hedeflerimizi bizimle paylaşmak isteyen, yeni arkadaşları her zaman aramızda görmek isteriz. Uyumlu, verimli, sonuç odaklı ekip çalışmasına varım ve en iyisi olmak istiyorum diyorsanız gelin görüşelim.

Hepinize kariyer hayatınızda üstün başarılar dilerim.

Genel Müdür

Açık Pozisyonlar

Genel Başvuru

Genel Başvuru

Yayınlanma Tarihi : 01.01.2019

Genel Başvuru formları, bugün veya gelecekte ihtiyaç duyulabilecek farklı bölüm ve pozisyonlarında değerlendirilmek üzere sisteme kaydedilecektir.

Genel Başvuru Yayınlanma Tarihi : 01.01.2019

İktisatbank takım arkadaşları arıyor.

İş Tanımı:

Genel Başvuru formunu dolduran adayların özgeçmişleri İktisat Finansal Hizmetler Grubu'nun bugün veya gelecekte uygun göreceği farklı bölüm ve pozisyonlarında değerlendirilecektir.

Değerlendirme ve görüşme süreci olumlu sonuçlanan adaylar katılacakları kapsamlı eğitim programı sonrasında Bankamız Genel Müdürlük birimleri veya şubelerinde görev alacaktır.
Bu görev mevcut Operasyon veya Pazarlama ekiplerinin bir üyesi olarak iş ve süreçlerin ilgili yasal mevzuat ve uygulama talimatları çerçevesinde yürütülmesini kapsamaktadır.
Yapılan tüm işlerin raporlanması, analiz edilmesi ve yönetilmesinin yanında, ürün geliştirmek, önerileri ile süreçleri iyileştirmek beklentiler arasındadır.
Nihayi olarak bankacılık hizmetlerini müşterilerimize etkin ve arzu edilen kalitede sunmak ve Bankamızın gelecekteki yönetici adayları arasında yer almak temel hedef olmalıdır.

Beklenen Nitelikler:

 • Üniversite düzeyinde eğitim almış,
 • İyi düzeyde İngilizce ve Türkçe bilen,
 • MS Office uygulamalarına iyi derecede hakim,
 • Analiz etme, çalışma sistemi kurma ve problem çözme becerisi gelişmiş,
 • Dinamik bir iş ortamında çalışabilecek,
 • Ekip çalışmasına yatkın, kendi kendisini ve içinde bulunduğu ekibini motive edip, yönetebilecek,
 • Sorumluluk bilinci gelişmiş,
 • İşinin gerektirdiği üst düzey özen ve disipline sahip.
İlgilenen adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Aranan niteliklere sahip ve başvurusu olumlu bulunan adaylara mülakata katılıp katılmayacakları ayrıca bildirilecektir. Mülakata katılan ve yeterli şartları sağlayan adaylar arasından seçim yapılıp iş teklifi yapılmaktadır.

Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Müşteri İlişkileri Yönetimi

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Yayınlanma Tarihi : 01.04.2019

Şubelerimizde görevlendirilmek üzere, müşterilerimize etkin bankacılık hizmeti sunacak ve hizmet kalitesine önem veren takım arkadaşları arıyoruz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi Yayınlanma Tarihi : 01.04.2019

Tüm bölgelerde bulunan şubelerimizde görevlendirilmek üzere, mevcut ve potansiyel müşterilerimize etkin bankacılık hizmeti vererek, temelde pazarlama ve satış fırsatları oluşturmak, müşteri memnuniyetine ve hizmet kalitesine önem veren, Müşteri İlişkileri Temsilcisi/Yetkilisi olabilecek takım arkadaşları arıyoruz.

İş Tanımı:

 • Ürünlerimizin tanıtımı, satışı ve müşteri ilişkilerinin geliştirilmesi için mevcut ve potansiyel müşteriler ile temasa geçmek, yoğun müşteri ziyaretleri gerçekleştirmek,
 • Mevcut müşterilerin ilişkisini, penetrasyonu arttıracak ve müşterinin kalıcılığını sağlayacak şekilde yönetmek,
 • Şubesinin pazarlama ve satış faaliyetlerinden, rakamsal hedeflerinden sorumlu olmak,
 • Portföyündeki müşterilerin satış faaliyetlerini etkin şekilde yönetmek
 • Müşteri performansını satış ve kârlılık hedefleri doğrultusunda ayrıntılı olarak takip etmek,
 • Sıcak satış yapmayı ve hizmet kalitesine odaklı çalışmayı amaç edinmek,

Beklenen Nitelikler:

 • Tercihen Üniversitelerin İşletme Bölümü'nden mezun,
 • Tercihen anadili Türkçe,
 • İyi derecede İngilizce bilen,
 • Bay adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
 • İnsan ilişkileri güçlü, güleryüzlü ve kolay iletişim kurabilen,
 • Dinamik bir iş ortamında çalışabilecek,
 • Müşteri odaklı ve ekip çalışmasına yatkın,
 • Liderlik becerileri yüksek,
 • Kendine güvenen, girişimci,
 • İkna kabiliyeti yüksek,
 • Sorumluluk bilinci gelişmiş,
 • İşinin gerektirdiği özen ve disipline sahip,
 • MS Office Programlarının kullanımında yetkin,
İlgilenen adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Aranan niteliklere sahip ve başvurusu olumlu bulunan adaylara mülakata katılıp katılmayacakları ayrıca bildirilecektir. Mülakata katılan ve yeterli şartları sağlayan adaylar arasından seçim yapılıp iş teklifi yapılmaktadır.

Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Stajyer

Stajyer

Yayınlanma Tarihi : 11.04.2019

Yaz döneminde gerçekleşecek 'İktisatbank ile Gelecek Senin Staj Programı' için başvurular başladı.

Stajyer Yayınlanma Tarihi : 11.04.2019

İktisatbank ile Gelecek Senin Staj Programı

Bankacılık sektörünü profesyonel iş hayatını merak ediyorsan, İktisatbankası Gelecek Seninle staj programında bunların hepsini gözlemleyebilirsin.

Genel Müdürlük birimlerimizde çalışma hayatını uygulamalı olarak görebilir, mesleki ve kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Gelecek Senin Staj Programına başvurularınızı bekliyor.

Telefon Bankacılığı Temsilcisi

Telefon Bankacılığı Temsilcisi

Yayınlanma Tarihi : 01.04.2019

Genel Müdürlük Telefon Bankacılığı biriminde görevlendirilmek üzere deneyimli takım arkadaşı arıyoruz.

Telefon Bankacılığı Temsilcisi Yayınlanma Tarihi : 01.04.2019

Genel Müdürlük Telefon Bankacılığı biriminde görevlendirilmek üzere deneyimli takım arkadaşı arıyoruz.

İş Tanımı:

 • Çağrı merkezimizde Kampanyalarımız, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili olarak müşterilerimizin bilgilendirilmesi,
 • Pozitif ve güler yüzlü yaklaşım ile mükemmel müşteri hizmeti sunmaya odaklanmak
 • Sorunları çözmede analitik düşünce ile hareket ederek, güçlü ikna çabası sergilemek
 • Çağrı Merkezi temel performans hedeflerini gerçekleştirmek üzere hedef odaklı çalışmak

Beklenen Nitelikler:

 • Tercihen Üniversite mezunu,
 • İyi derecede Rusça ve/veya İngilizce bilen
 • Bay adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
 • İnsan ilişkileri güçlü, güleryüzlü ve kolay iletişim kurabilen
 • Dinamik bir iş ortamında çalışabilecek
 • Müşteri odaklı ve ekip çalışmasına yatkın
 • Liderlik becerileri yüksek
 • Kendine güvenen, girişimci
 • İkna kabiliyeti yüksek
 • Sorumluluk bilinci gelişmiş
 • İşinin gerektirdiği özen ve disipline sahip
 • Vardiyalı çalışmayı kabul eden,
 • Telefonda akıcı ve etkin konuşabilen, diksiyonu düzgün,
 • MS Office programlarını kullanabilen,
İlgilenen adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Aranan niteliklere sahip ve başvurusu olumlu bulunan adaylara mülakata katılıp katılmayacakları ayrıca bildirilecektir. Mülakata katılan ve yeterli şartları sağlayan adaylar arasından seçim yapılıp iş teklifi yapılmaktadır.

Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Gişe Asistanı (Veznedar)

Gişe Asistanı (Veznedar)

Yayınlanma Tarihi : 01.01.2019

Lefkoşa ve Girne bölgelerinde bulunan şubelerimizde görevlendirilmek üzere, bankamız için aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşları arıyoruz.

Gişe Asistanı (Veznedar) Yayınlanma Tarihi : 01.01.2019

Lefkoşa ve Girne bölgelerinde bulunan şubelerimizde görevlendirilmek üzere, bankamız için aşağıdaki niteliklere sahip takım arkadaşları arıyoruz.

İş Tanımı:

Yoğun eğitim programı sonrasında bankamız şubelerinde mevcut operasyon ekiplerinde görev yapmak, görev yaptığı ekibin bir üyesi olarak iş, işlem ve süreçlerin ilgili yasal, mevzuat ve uygulama talimatları çerçevesinde yürütülmesi, raporlarnası, analiz edilmesi, sorumluluk üstlenilmesi, bankacılık hizmetlerini etkin ve arzu edilen kalitede müşterilerimize sunmaktır.

Beklenen Nitelikler:

 • Bankacılık, İşletme, İdari Bilimler, Mühendislik, İstatislik ve Matematik  alanlarında lisans eğitimi almış,
 • İyi düzeyde İngilizce bilen,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
 • MS Office uygulamalarına iyi derecede hakim,
 • İnsan ilişkileri güçlü, güleryüzlü ve kolay iletişim kurabilen
 • Yoğun çalışma temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,
 • Takım çalışmasına yatkın
 • Müşteri memnuniyetine önem veren
 • Sorumluluk bilinci yüksek
 • İşinin gerektirdiği özen ve disipline sahip
 • Kendine güvenen, girişimci.
İlgilenen adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Aranan niteliklere sahip ve başvurusu olumlu bulunan adaylara mülakata katılıp katılmayacakları ayrıca bildirilecektir. Mülakata katılan ve yeterli şartları sağlayan adaylar arasından seçim yapılıp iş teklifi yapılmaktadır.

Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı

Yayınlanma Tarihi : 02.01.2019

Dijital Bankacılık Birimi’nde görevlendirilmek üzere, sosyal medya konusunda deneyimli takım arkadaşı arıyoruz.

Sosyal Medya Uzmanı Yayınlanma Tarihi : 02.01.2019

Genel Müdürlük Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Birimi’nde görevlendirilmek üzere, sosyal medya konusunda deneyimli takım arkadaşı arıyoruz.

İş Tanımı:

 • Instagram, Facebook ve Twitter başta olmak üzere iletişim stratejilerine uygun olarak güncel ve farklı içerik paylaşımlarını organize etmek,
 • Aylık sosyal medya içerik planını oluşturmak,
 • Banka, ürün ve kampanyalarının sosyal medyadaki bilinilirliğini ve hedef kitleye ulaşım oranını artırabilecek içerik ve videoları bulup üretmek,
 • Sosyal medya reklamlarını yönetmek, optimize etmek, raporlamak,
 • Sosyal medya alanında iş birlikleri kurmak ve yürütmek,
 • Sosyal medya raporlamalarını yapmak, raporlama sonuçlarına göre gelecek stratejileri oluşturmak,
 • Yerli ve yabancı sosyal medya kaynaklarının içeriklerini ve yeni uygulamaları düzenli takip etmek,
 • Video, fotoğraf, görsel düzenleme ve kurgu süreçlerini yürütmek,
 • İçerik takvimi oluşturmak ve paylaşım sürecinin takip ve raporlamasını yapmak,

Beklenen Nitelikler:

 • Tercihen, iyi düzeyde ingilizce bilen,
 • Tercihen Üniversitelerin İletişim Fakültesine bağlı bölümlerinden mezun,
 • Sosyal medya ve dijital pazarlama alanında ve sosyal medya hesap yönetimi deneyimine sahip,
 • Adobe Photoshop ve buna benzer tasarım programlarına hakim,
 • Dijital proje yönetimi konusunda tecrübeli,
 • Askerlik görevini tamamlamış (erkek adaylar için),
 • Organizasyon ve planlama becerisine sahip,
 • Yoğun çalışma temposu ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen,,
İlgilenen adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Aranan niteliklere sahip ve başvurusu olumlu bulunan adaylara mülakata katılıp katılmayacakları ayrıca bildirilecektir. Mülakata katılan ve yeterli şartları sağlayan adaylar arasından seçim yapılıp iş teklifi yapılmaktadır.

Tüm başvurular gizli tutulacaktır.