Insan Kaynakları

İnsan Kaynakları

Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. İnsan Kaynakları

İktisatbank olarak en önemli varlığımızın çalışanlarımız olduğunun bilincindeyiz. İşyerimizin ve işimizin sürdürülebilirliği için çalışanlarımızın potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarına olanak sağlamak istiyoruz. Kişilerin ve düşüncelerin, içinde bulunduğumuz bölgeler kadar zengin bir çeşitlilik içinde olduğunun farkında olarak, herkesin önemli bir hedefe katkıda bulunduğunu hissettiği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz.

Toplumda "İş Yeri Hakları" bilincini yaratmayı ve çalıştığımız tüm paydaşlarımıza bu konuda örnek olmayı hedefliyoruz. Bizimle birlikte çalışan veya bize hizmet veren bütün şirketlerde de benzer uygulamaları teşvik ediyoruz. Uygar, sürdürülebilir bir toplum ve iş hayatı yaratma konusundaki misyonumuzun daha geniş kitleler tarafından hayata geçirilmesini sağlamak istiyoruz

Bizimle çalışan herkesin, her grubun, yaşam ve iş kalitelerini olumlu yönde etkileyebilmeyi diliyor, tüm çabamızı bunun için harcıyoruz.

İktisatbank insana verilen değer nedeniyle, İnsan Kaynakları Biriminin stratejik bir rolü vardır. İktisatbank stratejik kararlarında etkin bir yapıdadır. İnsan Kaynakları Birimi İktisatbank hedefleri doğrultusunda diğer birimlerle iş birliği içinde çalışmalarını yürütür.

Yetkinlik ve performans değerlendirmeleri sonucunda İktisatbank personeli kendi kariyer planını belirlemektedir. Bu çalışmalarla İktisatbank yöneticilerini kendi içinden yetiştiriyor.
Yetkinlik çalışmasıyla personel seçme ve yerleştirme, kariyer fırsatları ve terfileri belirlemektedir. Eğitim ve gelişim ihtiyaçlarının belirlenmesi, kariyer planlarının oluşturulması İnsan Kaynakları Biriminin temelini oluşturur.

İktisatbank olarak çalışanları desteklemek motivasyon ve iş tatmini yaratmak için eğitimlere önem verilmektedir.

Çalışanların Kariyer Planlamasına Uygun Verilen Eğitimler:

 • İşe Başlama Eğitimleri: Göreve yeni başlayan İktisatbank çalışanlarının pozisyonlarına uygun olarak aldıkları eğitimleridir.
 • Yönetici Geliştirme Eğitimleri: Orta ve üst düzey yönetici kadrosuna verilen eğitimler, yöneticilerimizin yönetim beceri ve yetkinliklerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanan özel programlardan oluşmaktadır.
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri: Çalışanlarımızın farklı yetkinliklerini geliştirmek amacıyla tasarlanan eğitimlerdir.
 • Uluslararası Eğitim ve Konferanslar: İktisatbank çalışanlarının sektöre yönelik gelişimleri yakından takip edebilmesi amacıyla, yurtdışındaki konferans ve eğitimlere katılımları sağlanır.
 • Diğer: KKTC Bankalar Birliği eğitimleri ve İktisatbank tarafından sağlanan diğer eğitimlerdir.
İktisatbank terfi dikey ve yatay yönde olabilir. Yetki, sorumluluk ve ücret artışını beraberinde getirmektedir. Terfi almak için çalışanların görev tanımının gerektirdiği bilgi, deneyim ve yetkinliklere sahip olması gerekir.
Değerli Gençler,

KKTC Bankacılık sektöründe öncülük ettiği “ilk”lerle parametreleri belirleyen banka olan İktisatbank’ın bu güne kadar geldiği noktada insan kaynaklarına yaptığı yatırımın rolü büyüktür. Bizler bir kurumun temelinin “insan”, kalitenin anahtarının ise o kurumu oluşturan insanlar olduğuna inanırız.

Sunduğumuz hizmeti beklenenin üzerine çıkartıp müşterilerimiz için hizmette fark yaratmak, kalite yarışında temel dayanağımızdır. Katılımcı Yönetim Yaklaşımı ile çalışanlarımızın bir ekip anlayışı içinde, ortak hedeflere doğru ilerlemenin bizi başarıya götüreceğine inanırız.  İşimizi en iyi yapmayı herşeyin üzerinde tutarız. İşimizi yaparken kendimize ve birbirimize duyduğumuz güven, sevgi ve saygı ile beraber iş ahlakı ilkelerine bağlı kalmak temel prensibimizdir. Sürekli eğitim ilkesi ile kendimizi geliştirmekten, yenilikleri takip edip uygulamaktan, doğrudan veya dolaylı olarak Türk Toplumunun eğitimine destek vermekten sevinç ve gurur duyarız.

İnsan kaynağımıza yönelik çalışmaların temelinde öncelikle çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimleri yatmaktadır. Çalışanlarımızın finans dünyası ile ilgili yetkinliklerini geliştirirken, yöneticilerimizin de değişen durumlarda  karar alma ve liderlik yetkinliklerini geliştiririz. İçinde bulunduğumuz coğrafyada ve öngörülebilirliğin azaldığı finansal piyasalarda, biz de deneyim ve bilgi birikimimizi, kurumsal stratejilerimizi ve hizmet platformlarımızı sürekli yenileyerek gözden geçiriyoruz. Kaliteli hizmet için teknolojiye önemli yatırımlar yapan Bankamız felsefesinde yer alan sürekli yenilenme misyonuyla sektörde öncü olmaya ve standartları belirlemeye kararlıdır.

Bu hedeflerimizi bizimle paylaşmak isteyen, yeni arkadaşları her zaman aramızda görmek isteriz. Uyumlu, verimli, sonuç odaklı ekip çalışmasına varım ve en iyisi olmak istiyorum diyorsanız gelin görüşelim.

Hepinize kariyer hayatınızda üstün başarılar dilerim.

Genel Müdür

Açık Pozisyonlar

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Yayınlanma Tarihi : 01.12.2020

Şubelerimizde görevlendirilmek üzere, müşterilerimize etkin bankacılık hizmeti sunacak ve hizmet kalitesine önem veren takım arkadaşları arıyoruz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi Yayınlanma Tarihi : 01.12.2020

Tüm bölgelerde bulunan şubelerimizde görevlendirilmek üzere, mevcut ve potansiyel müşterilerimize etkin bankacılık hizmeti vererek, temelde pazarlama ve satış fırsatları oluşturmak, müşteri memnuniyetine ve hizmet kalitesine önem veren, Müşteri İlişkileri Temsilcisi/Yetkilisi olabilecek takım arkadaşları arıyoruz.

İş Tanımı:

 • Ürünlerimizin tanıtımı, satışı ve müşteri ilişkilerinin geliştirilmesi için mevcut ve potansiyel müşteriler ile temasa geçmek, yoğun müşteri ziyaretleri gerçekleştirmek,
 • Mevcut müşterilerin ilişkisini, penetrasyonu arttıracak ve müşterinin kalıcılığını sağlayacak şekilde yönetmek,
 • Şubesinin pazarlama ve satış faaliyetlerinden, rakamsal hedeflerinden sorumlu olmak,
 • Portföyündeki müşterilerin satış faaliyetlerini etkin şekilde yönetmek
 • Müşteri performansını satış ve kârlılık hedefleri doğrultusunda ayrıntılı olarak takip etmek,
 • Sıcak satış yapmayı ve hizmet kalitesine odaklı çalışmayı amaç edinmek,

Beklenen Nitelikler:

 • Tercihen Üniversitelerin İşletme Bölümü'nden mezun,
 • Tercihen anadili Türkçe,
 • İyi derecede İngilizce bilen,
 • Bay adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
 • İnsan ilişkileri güçlü, güleryüzlü ve kolay iletişim kurabilen,
 • Dinamik bir iş ortamında çalışabilecek,
 • Müşteri odaklı ve ekip çalışmasına yatkın,
 • Liderlik becerileri yüksek,
 • Kendine güvenen, girişimci,
 • İkna kabiliyeti yüksek,
 • Sorumluluk bilinci gelişmiş,
 • İşinin gerektirdiği özen ve disipline sahip,
 • MS Office Programlarının kullanımında yetkin,
İlgilenen adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Aranan niteliklere sahip ve başvurusu olumlu bulunan adaylara mülakata katılıp katılmayacakları ayrıca bildirilecektir. Mülakata katılan ve yeterli şartları sağlayan adaylar arasından seçim yapılıp iş teklifi yapılmaktadır.

Tüm başvurular gizli tutulacaktır.
Genel Başvuru

Genel Başvuru

Yayınlanma Tarihi : 01.12.2020

Genel Başvuru formları, bugün veya gelecekte ihtiyaç duyulabilecek farklı bölüm ve pozisyonlarında değerlendirilmek üzere sisteme kaydedilecektir.

Genel Başvuru Yayınlanma Tarihi : 01.12.2020

İktisatbank takım arkadaşları arıyor.

İş Tanımı:

Genel Başvuru formunu dolduran adayların özgeçmişleri İktisat Finansal Hizmetler Grubu'nun bugün veya gelecekte uygun göreceği farklı bölüm ve pozisyonlarında değerlendirilecektir.

Değerlendirme ve görüşme süreci olumlu sonuçlanan adaylar katılacakları kapsamlı eğitim programı sonrasında Bankamız Genel Müdürlük birimleri veya şubelerinde görev alacaktır.
Bu görev mevcut Operasyon veya Pazarlama ekiplerinin bir üyesi olarak iş ve süreçlerin ilgili yasal mevzuat ve uygulama talimatları çerçevesinde yürütülmesini kapsamaktadır.
Yapılan tüm işlerin raporlanması, analiz edilmesi ve yönetilmesinin yanında, ürün geliştirmek, önerileri ile süreçleri iyileştirmek beklentiler arasındadır.
Nihayi olarak bankacılık hizmetlerini müşterilerimize etkin ve arzu edilen kalitede sunmak ve Bankamızın gelecekteki yönetici adayları arasında yer almak temel hedef olmalıdır.

Beklenen Nitelikler:

 • Üniversite düzeyinde eğitim almış,
 • İyi düzeyde İngilizce ve Türkçe bilen,
 • MS Office uygulamalarına iyi derecede hakim,
 • Analiz etme, çalışma sistemi kurma ve problem çözme becerisi gelişmiş,
 • Dinamik bir iş ortamında çalışabilecek,
 • Ekip çalışmasına yatkın, kendi kendisini ve içinde bulunduğu ekibini motive edip, yönetebilecek,
 • Sorumluluk bilinci gelişmiş,
 • İşinin gerektirdiği üst düzey özen ve disipline sahip.
İlgilenen adayların başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Aranan niteliklere sahip ve başvurusu olumlu bulunan adaylara mülakata katılıp katılmayacakları ayrıca bildirilecektir. Mülakata katılan ve yeterli şartları sağlayan adaylar arasından seçim yapılıp iş teklifi yapılmaktadır.

Tüm başvurular gizli tutulacaktır.