Altın, Gümüş Ve Platin Fiyatları

Avantajlı Altın, Gümüş ve Platin Fiyatları

Kıbrıs İktisat Bankası, değerli müşterilerine, kıymetli metal piyasasına altın, gümüş ve platin işlemleri ile erişim fırsatı sunmaktadır.

Yatırımcılara kıymetli maden ve para piyasası konusunda yardımcı olabilmek için hazırlanan Altın, Gümüş ve Platin fiyatlarını gerçek zamanlı izleyebileceğiniz Oran Tablomuzu kontrol edebilirsiniz. İnternet Bankacılığı ayrıcalığıyla sizlere sunulan fiyatlarla her zaman avantajlı işlem gerçekleştirmenin farkını yaşayacaksınız.

İNTERNET BANKACILIĞI DÖVİZ KURLARI
DÖVİZ ALIŞ SATIŞ
Altın (XAU) 2470.1075 2501.4480
Gümüş (XAG) 29.5575 29.9705
Platin (XPT) 987.9585 1000.9165
Son Güncelleme: 17.04.2024 - 11:36:40

Altın, Gümüş ve Platin Ürünleri ile Güvenli Yatırım Yapın

Kıymetli madenler tarihin ilk dönemlerinden beri alım-satım işlemlerinde kullanılmakta, fiziki ve fiziki olmayan şekilde el değiştirmektedir. Uluslararası krizlerde, kıymetli metallere olan talebin arttığı ve fiyatlarının yükseldiği genellikle görülmektedir.

Arzı sınırlı olan altın bir rezerv aracı olarak para birimlerine benzer bir değer ölçüsü konumundadır. Bu durum, altını piyasalarda öngörülebilirliğin azaldığı dönemlerde “güvenli liman” haline getiriyor. Bireysel tasarruflarınızın belirli bir kısmını altında değerlendirilmesi size “riskinizi dağıtma” imkanı verecektir.

Paranızı farklı bir yatırım aracıyla değerlendirmek istiyorsanız kıymetli metal hesabı açarak birikimlerinizi İktisatbank'ta güvenli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 

Kıymetli Metal fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler

  • ”Güvenli liman” etkisi
  • Enflasyon beklentileri
  • Jeopolitik belirsizlikler
İktisatbank altın, gümüş hesap ve/veya platin hesap sahibi olarak siz de yatırımlarınızı artık gram olarak değerlendirebilirsiniz. Kıymetli metal hesabınızı TL ya da yabancı para mevduat hesabına benzer şekilde açabilir ve tasaruflarınızı değerlendirebilirsiniz. Hesaplarınıza gram bazında kıymetli metal alabilir, benzer şekilde geri satabilirsiniz.

İster şubenizden, ister İnternet Bankacılığı'ndan, dilerseniz ATM Bankacılığı'ndan altın alıp satabilirsiniz. Gümüş alış satış işlemlerinde ise şubeniz ve İnternet Bankacılığı hizmetinizde.
Birikimlerini altın ve gümüş cinsinden değerlendirmek isteyenler için İktisatbank'tan yepyeni bir hizmet: Altın Vadeli Hesap ve Gümüş Vadeli Hesap.
Altın ve Gümüş cinsinde var olan birikimlerinizi dilerseniz vadeli olarak değerlendirebilirsiniz. Bu sayede çalınma, kaybolma ve sahtecilik gibi risklerden İktisatbank güvencesiyle uzak olan kıymetli madenleriniz aynı zamanda artmaya ve size kazanç sağlamaya devam eder.

Altın ve Gümüş cinsinden yapılan vadeli yatırımın iki şekilde kazanç sağlayabileceği unutulmamalıdır. Kıymetli madenler hem piyasa şartlarına göre kendileri değer kazanarak, hem de vadeli altın ve vadeli gümüş hesaplarımızla faiz kazanarak size kar sağlayabilmektedir. 

Altın için minimum vadeli mevduat tutarı 9,99 gram; Gümüş için ise 999 gramdır.
Altın ve Gümüş cinsinden birikimlerinizi dilediğiniz vadede, vadeli mevduat cinsinden değerlendirmek için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya İnternet Bankacılığı'nı kullanabilirsiniz. İnternet Bankacılığı'ndan yapacağınız Altın Vadeli ve Gümüş vadeli hesap açılışlarında İktisatbank farkıyla sizlere sunulan avantajlı vadeli mevduat oranlarından faydalanabileceksiniz.

Bu sayede evinizde yastık altında bekleyen altınlarınızdan farklı olarak İktisatbank Altın ve Gümüş hesaplarınızda bulunan altın kıymetler her geçen gün değer kazanmaya devam edeceklerdir.

Kıbrıs İktisat Bank Ltd. tarafından size sunulan yenilik ile hesabınızdan Altın HavalesiGümüş Havalesi ve Platin Havalesi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Altın, gümüş ve platin transferlerinizi kendi veya İktisatbankası çatısı altında bulunan diğer altın, gümüş ve platin hesapları arasında gram olarak havale yapabiliyorsunuz. Hesabınızdan gerçekleştirmiş olduğunuz havale işlemi karşı tarafın hesabına aynı anda yansımaktadır. Altın, Gümüş ve Platin havale ile dilediğiniz kişiye kıymetli metal hediye edebilirsiniz. Altın günlerinde fiziki altın devri artık; altın, gümüş ve platin havalesi ile son buluyor.

İnternet Bankacılığı, ATM Bankacılığı, Telefon Bankacılığı +90(392)444-4444 veya şubelerimiz aracılığı ile yapacağınız Altın Havalesi, Gümüş Havalesi ve Platin Havalesi sayesinde güvenik sorunu, çalınma veya fiziki taşıma riski olmadan transferlerinizi güvenle yapabilirsiniz. Altın, Gümüş ve Platin havalesi yaparak piyasadan daha uygun fiyata diğer para birimlerine çevirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Altın, Gümüş ve Platin Havale işlemlerini nasıl yapabilirim?
Altın, gümüş ve platin havalesi için bankamızda vadesiz olarak altın, gümüş veya platin hesabınızın olması gerekmektedir. Vadesiz hesabınızın olması durumunda size en yakın Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. şubesinden, İnternet Bankacılığı'ndan veya Telefon Bankacılığı +90(392)444-4444'ten havalenizi gerçekleştrebilirsiniz.

Eğer vadesiz altın, gümüş veya platin hesabınız yok ise, Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. şubesinden, İnternet Bankacılığı'ndan veya Telefon Bankacılığı +90(392)444-4444'ten yeni altın, gümüş veya platin vadesiz hesabı açabilirsiniz.

Neden Altın?
Arzı sınırlı olan altın bir rezerv aracı olarak para birimlerine benzer bir değer ölçüsü konumundadır. Bu durum, altını piyasalarda öngörülebilirliğin azaldığı dönemlerde “güvenli liman” haline getiriyor. Bireysel tasarruflarınızın belirli bir kısmını altında değerlendirilmesi size “riskinizi dağıtma” imkanı verecektir. 
Yatırım yapmak için;
Altın, Gümüş ve Platin için minimum işlem limiti bulunmamaktadır. Örneğin Gümüş alımlarında 1XAG = 1GR.