Sms Ile Kart Şifresi

SMS ile Kart Şifresi

SMS ile Banka ve Kredi Kartı Şifresi

Banka veya Kredi Kartı şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız, sistemde kayıtlı cep telefonu numaranızdan 5000'e kısa mesaj göndererek şifrenizi oluşturabilirsiniz.

SMS ile Banka ve Kredi Kartı Şifresi Oluşturmak için SMS Bankacılığı Servisini kullanabilirsiniz. Yeni şifreniz cebinize gelsin!

Banka Kart ve Kredi Kartı Şifresi

Banka Kartınız veya Kredi Kartınız için yeni şifre almak veya varolan şifrenizi değiştirmek için Cep Telefonunuzun Kısa Mesaj (SMS) Menüsüne SIFRE boşluk KARTINIZIN SON 6 HANESi boşluk CVV iLK 2 HANESi boşluk ANNE KIZLIK SOYADI iLK 2 HANESi boşluk 4 HANELi SiFRENiZi yazıp sms ile 5000’e gonderiniz. Şifrenizi anında oluşturun.
Örnek: "SIFRE 123456 98 AK 4567" 

* Kart'larınız ve hesaplarınızın güvenliği için şifrenizi 19xx ile başlaması sistem tarafından engellenmektdir.

NOT: Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. tarafından gönderilen SMS'lerden ücret alınmamaktadır. Sizin göndereceğiniz mesajlarda ise ilgili GSM şirketinin ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Cep telefonu numaranız Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. sistemine kayıtlı değil ise size en yakın Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. şubesinden güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Yurtdışı GSM hatları için +90 (546) 990 5000 numarasına kısa mesaj gönderilmelidir.

Şifre Hakkında Merak Edilenler

Yeni kredi kartım geldiğinde eski kredi kartım ve şifrem geçerli mi?
Yeni SmartCard kredi kartınızı teslim aldığınız anda yeni kredi kartınıza şifre oluşturmanız gereklidir. Yeni şifreniz ile birlikte yeni kredi kartınız kullanıma açılmış, eski kredi kartınız ise otomatik olarak kullanıma kapatılmış olacaktır.

Önce asıl karta mı şifre oluşturulmalı?
Ek kartlar asıl karta bağlı şekilde çalışmaktadır. O yüzden önce asıl kartınız için şifre oluşturulmalıdır. Yenilenen asıl kartınıza şifre oluşturduktan sonra ek kartlarınıza aynı yöntemlerle şifre oluşturabilirsiniz.

Yenilenen SmartCard kredi kartınıza şifre oluşturduğunuz anda eski kredi kartınız kullanılamayacaktır. Yenilenen SmartCard kredi kartınız ile birlikte size ulaştırılan ek kartlarınıza şifre oluşturmayı lütfen unutmayınız.

Şifrem ile nasıl alışveriş yapacağım?
Chip&PIN; dolandırıcılık ve sahteciliğe karşı koruma sağlayan akıllı bir sistem olduğu kadar kullanması ve alışması kolay bir sistemdir. Kredi kartı ile ödeme yapacağınızda, satış görevlisi çipli kartınızı pos’a yerleştirecek ve şifrenizi (PIN) girmenizi isteyecektir. Alışveriş tutarınızı kontrol ettikten sonra, 4 rakamdan oluşan şifrenizi (PIN) girin, ödemenizi onaylamak için "Giriş" / "Enter" tuşuna basın.

Şifreniz (PIN) size özel olduğu için ekranda görünmez. Onun yerine her rakamı simgeleyen yıldızlar olacaktır. Eğer şifrenizi (PIN) girerken hata yaparsanız "Temizle" tuşuna basın ve şifrenizi (PIN) tekrar girin. Ekran sizi ödeme işlemini gerçekleştirdiğine dair bilgilendirecektir. Ödeme onayından sonra, pos cihazı size slip verecektir.