Sms Ile Kart Şifresi

SMS ile Kart Şifresi

SMS ile Banka ve Kredi Kartı Şifresi

KKTC'de yine bir ilk; Kıbrıs İktisat Bankası Ltd.'den SMS Bankacılığı!

Smart Banka veya SmartCard Kredi Kartı şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız, sistemde kayıtlı cep telefonu numaranızdan 4440'a kısa mesaj göndererek şifrenizi oluşturabilirsiniz.

SMS ile Banka ve Kredi Kartı Şifresi Oluşturmak için İktisatbank SMS Bankacılığı Servisini kullanabilirsiniz. Yeni şifreniz cebinize gelsin!

SmartCard Kredi Kartı Şifresi

SmartCard Kredi Kartınız için yeni şifre almak veya varolan şifrenizi değiştirmek için Cep Telefonunuzun Kısa Mesaj Menüsüne (SMS) SIFRE yazıp Boşluk bırakın kendi belirleyeceğiniz(*) 4 haneli şifrenizi yazdıktan sonra boşluk bırakarak kredi kartınızın son 4 rakamını ve arkasındaki 3 rakamı (CVV2) yazıp kısa mesajla 4440'a(**) gönderin, şifrenizi anında oluşturun.
Örnek: "SIFRE 1234 1234567"

Smart Banka Kartı Şifresi 

Smart Banka kartınız için yeni şifre almak veya varolan şifrenizi değiştirmek için ise Cep Telefonunuzun Kısa Mesaj Menüsüne (SMS) SIFRE yazıp Boşluk bırakın kendi belirleyeceğiniz(*) 4 haneli şifrenizi yazdıktan sonra boşluk bırakarak banka kartınızın son 4 hanesini yazıp kısa mesajla 4440'a(**) gönderin, şifrenizi anında oluşturun.
Örnek: "SIFRE 1234 1234"

* Kart'larınız ve hesaplarınızın güvenliği için şifrenizi 19xx ile başlaması sistem tarafından engellenmektdir.

NOT: Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. tarafından gönderilen SMS'lerden ücret alınmamaktadır. Sizin göndereceğiniz mesajlarda ise ilgili GSM şirketinin ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Cep telefonu numaranız Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. sistemine kayıtlı değil ise size en yakın Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. şubesinden güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Yurtdışı GSM hatları için +90 (548) 888 4440 numarasına kısa mesaj gönderilmelidir.

Diğer Şifre Alma Yöntemleri

  • İnternet Bankacılığı'nı Kullanarak;İnternet Bankacılığı'na giriş yaptıktan sonra Güvenlik menüsü altında yer alan Kredi Kartı Şifresi değiştirme sahasından eski şifrenizi değiştirebilir veya yeni şifre alabilirsiniz.
  • +90(392)444-4444 Telefon Bankacılığı'nı Arayarak;Telefon Bankacılığı sesli yanıt sistemini kullanarak veya müşteri temsilcilerimiz yardımıyla yeni şifre alabilir veya mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  • ATM Bankacılığını Kullanarak; Daha önce diğer kanallar vasıtasıyla oluşturmuş olduğunuz şifrenizi ATM'lerde kullanabilir veya istediğiniz zaman ATM vasıtasıyla şifre değişikliği işlemi yapabilirsiniz.


Yeni kredi kartım geldiğinde eski kredi kartım ve şifrem geçerli mi?
Yeni SmartCard kredi kartınızı teslim aldığınız anda yeni kredi kartınıza şifre oluşturmanız gereklidir. Yeni şifreniz ile birlikte yeni kredi kartınız kullanıma açılmış, eski kredi kartınız ise otomatik olarak kullanıma kapatılmış olacaktır.

Önce asıl karta mı şifre oluşturulmalı?
Ek kartlar asıl karta bağlı şekilde çalışmaktadır. O yüzden önce asıl kartınız için şifre oluşturulmalıdır. Yenilenen asıl kartınıza şifre oluşturduktan sonra ek kartlarınıza aynı yöntemlerle şifre oluşturabilirsiniz.

Yenilenen SmartCard kredi kartınıza şifre oluşturduğunuz anda eski kredi kartınız kullanılamayacaktır. Yenilenen SmartCard kredi kartınız ile birlikte size ulaştırılan ek kartlarınıza şifre oluşturmayı lütfen unutmayınız.

Şifrem ile nasıl alışveriş yapacağım?
Chip&PIN; dolandırıcılık ve sahteciliğe karşı koruma sağlayan akıllı bir sistem olduğu kadar kullanması ve alışması kolay bir sistemdir. Kredi kartı ile ödeme yapacağınızda, satış görevlisi çipli kartınızı pos’a yerleştirecek ve şifrenizi (PIN) girmenizi isteyecektir. Alışveriş tutarınızı kontrol ettikten sonra, 4 rakamdan oluşan şifrenizi (PIN) girin, ödemenizi onaylamak için "Giriş" / "Enter" tuşuna basın.

Şifreniz (PIN) size özel olduğu için ekranda görünmez. Onun yerine her rakamı simgeleyen yıldızlar olacaktır. Eğer şifrenizi (PIN) girerken hata yaparsanız "Temizle" tuşuna basın ve şifrenizi (PIN) tekrar girin. Ekran sizi ödeme işlemini gerçekleştirdiğine dair bilgilendirecektir. Ödeme onayından sonra, pos cihazı size slip verecektir.