Altın Ve Gümüş Fiyatları

Avantajlı Altın ve Gümüş Fiyatları

Kıbrıs İktisat Bankası, değerli müşterilerine, kıymetli metal piyasasına altın ve gümüş işlemleri ile erişim fırsatı sunmaktadır.

Yatırımcılara kıymetli maden ve para piyasası konusunda yardımcı olabilmek için hazırlanan Altın ve Gümüş fiyatlarını gerçek zamanlı izleyebileceğiniz Oran Tablomuzu kontrol edebilirsiniz. İnternet Bankacılığı ayrıcalığıyla sizlere sunulan fiyatlarla her zaman avantajlı işlem gerçekleştirmenin farkını yaşayacaksınız.

İNTERNET BANKACILIĞI DÖVİZ KURLARI
DÖVİZ ALIŞ SATIŞ
Altın (XAU) 1631.3960 1666.2325
Gümüş (XAG) 20.4120 20.8715
Son Güncelleme: 01.10.2023 - 04:46:55

Altın ve Gümüş Ürünleri ile Güvenli Yatırım Yapın

Kıymetli madenlerden olan altın ve gümüş tarihin ilk dönemlerinden beri alım-satım işlemlerinde kullanılmakta, fiziki ve fiziki olmayan şekilde el değiştirmektedir. Uluslararası krizlerde, kıymetli madenlere olan talebin arttığı ve fiyatlarının yükseldiği genellikle görülmektedir.

Arzı sınırlı olan altın bir rezerv aracı olarak para birimlerine benzer bir değer ölçüsü konumundadır. Bu durum, altını piyasalarda öngörülebilirliğin azaldığı dönemlerde “güvenli liman” haline getiriyor. Bireysel tasarruflarınızın belirli bir kısmını altında değerlendirilmesi size “riskinizi dağıtma” imkanı verecektir.

Paranızı farklı bir yatırım aracıyla değerlendirmek istiyorsanız altın ve gümüş hesabı açarak birikimlerinizi İktisatbank'ta güvenli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 

Altın ve gümüş fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler

  • ”Güvenli liman” etkisi
  • Enflasyon beklentileri
  • Jeopolitik belirsizlikler
İktisatbank altın hesap ve/veya gümüş hesap sahibi olarak siz de yatırımlarınızı artık gram altın/gümüş olarak değerlendirebilirsiniz. Kıymetli maden hesabınızı TL ya da yabancı para mevduat hesabına benzer şekilde açabilir ve tasaruflarınızı değerlendirebilirsiniz. Hesaplarınıza gram bazında altın ve gümüş alabilir, benzer şekilde geri satabilirsiniz.

İster şubenizden, ister İnternet Bankacılığı'ndan, dilerseniz ATM Bankacılığı'ndan altın alıp satabilirsiniz. Gümüş alış satış işlemlerinde ise şubeniz ve İnternet Bankacılığı hizmetinizde.
Minimum işlem limiti 1 gram’dan başlamaktadır.
Birikimlerini altın ve gümüş cinsinden değerlendirmek isteyenler için İktisatbank'tan yepyeni bir hizmet: Altın Vadeli Hesap ve Gümüş Vadeli Hesap.
Altın ve Gümüş cinsinde var olan birikimlerinizi dilerseniz vadeli olarak değerlendirebilirsiniz. Bu sayede çalınma, kaybolma ve sahtecilik gibi risklerden İktisatbank güvencesiyle uzak olan kıymetli madenleriniz aynı zamanda artmaya ve size kazanç sağlamaya devam eder.

Altın ve Gümüş cinsinden yapılan vadeli yatırımın iki şekilde kazanç sağlayabileceği unutulmamalıdır. Kıymetli madenler hem piyasa şartlarına göre kendileri değer kazanarak, hem de vadeli altın ve vadeli gümüş hesaplarımızla faiz kazanarak size kar sağlayabilmektedir. 

Altın için minimum vadeli mevduat tutarı 9,99 gram; Gümüş için ise 999 gramdır.
Altın ve Gümüş cinsinden birikimlerinizi dilediğiniz vadede, vadeli mevduat cinsinden değerlendirmek için size en yakın şubemizi ziyaret edebilir veya İnternet Bankacılığı'nı kullanabilirsiniz. İnternet Bankacılığı'ndan yapacağınız Altın Vadeli ve Gümüş vadeli hesap açılışlarında İktisatbank farkıyla sizlere sunulan avantajlı vadeli mevduat oranlarından faydalanabileceksiniz.

Bu sayede evinizde yastık altında bekleyen altınlarınızdan farklı olarak İktisatbank Altın ve Gümüş hesaplarınızda bulunan altın kıymetler her geçen gün değer kazanmaya devam edeceklerdir.

Kıbrıs İktisat Bank Ltd. tarafından size sunulan yenilik ile hesabınızdan Altın Havalesi veya Gümüş Havalesi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Altın ve gümüş transferlerinizi kendi veya İktisatbankası çatısı altında bulunan diğer altın veya gümüş hesapları arasında gram olarak havale yapabiliyorsunuz. Hesabınızdan gerçekleştirmiş olduğunuz havale işlemi karşı tarafın hesabına aynı anda yansımaktadır. Altın ve Gümüş havale ile dilediğiniz kişiye altın hediye edebilirsiniz. Altın günlerinde fiziki altın devri altın ve gümüş havalesi ile son buluyor.

İnternet Bankacılığı, ATM Bankacılığı, Telefon Bankacılığı +90(392)444-4444 veya şubelerimiz aracılığı ile yapacağınız Altın Havalesi ve Gümüş Havalesi sayesinde güvenik sorunu, çalınma veya fiziki taşıma riski olmadan transferlerinizi güvenle yapabilirsiniz. Altın ve Gümüş havalesi yaparak piyasadan daha uygun fiyata diğer para birimlerine çevirme imkanına sahip olabilirsiniz.

Altın ve Gümüş Havale işlemlerini nasıl yapabilirim?
Altın ve gümüş havalesi için bankamızda vadesiz olarak altın veya gümüş hesabınızın olması gerekmektedir. Vadesiz hesabınızın olması durumunda size en yakın Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. şubesinden, İnternet Bankacılığı'ndan veya Telefon Bankacılığı +90(392)444-4444'ten havalenizi gerçekleştrebilirsiniz.

Eğer vadesiz altın veya gümüş hesabınız yok ise, Kıbrıs İktisat Bankası Ltd.şubesinden, İnternet Bankacılığı'ndan veya Telefon Bankacılığı +90(392)444-4444'ten yeni altın veya gümüş vadesiz hesabı açabilirsiniz.

Neden Altın?
Arzı sınırlı olan altın bir rezerv aracı olarak para birimlerine benzer bir değer ölçüsü konumundadır. Bu durum, altını piyasalarda öngörülebilirliğin azaldığı dönemlerde “güvenli liman” haline getiriyor. Bireysel tasarruflarınızın belirli bir kısmını altında değerlendirilmesi size “riskinizi dağıtma” imkanı verecektir. 
Yıllık olarak bakıldığında 2002-2012 arası yaklaşık %600 yükseliş kaydeden altın, son yıllarda yükseliş eğilimini aynı ivmede koruyamasa da, altına yönelik talebin devam etmesi beklenmektedir.

Aldığım Altın'ı nasıl değerlendirebilirim?
Dilerseniz almış olduğunuz altını vadeli mevduat olarak da değerlendirebilirsiniz. Minimum işlem limiti 1gr ve minimum vadeli altın hesabı açma limiti 10gr’dır. Altın alımı yaparken 1XAU = 1GR. Oldukça likit ve değerli bir yatırım aracı olarak Altın Kıbrıs İktisat Bankası ayrıcalığıyla Hizmetinizde!
Yatırım yapmak için;
Gümüş için minimum işlem limiti 1gr’dır. Gümüş alımlarında 1XAG = 1GR. Oldukça likit ve değerli bir yatırım aracı olarak Gümüş Kıbrıs İktisat Bankası ayrıcalığıyla Hizmetinizde!