Kurumsal Internet Bankacılığı

Kurumsal İnternet Bankacılığı

Şirket Hesaplarınız için Özel Bankacılık

Müşterilerinin hayatını kolaylaştıran hizmetlerine her geçen gün yenilerini ekleyen İktisatbank İnternet Bankacılığı’ndan Kurumsal müşterilerine ayrıcalıklı işlem seti ve imza yetki kontrolü servisini geliştirdi. Gelişmiş Yetki-Onay Mekanizması sayesinde hesaplarınızın güvenliğini bir kartta daha arttı.

Gerçekleşmiş olan her işlemde girişi hangi kullanıcının yaptığı ve onayı hangi kullanıcının verdiği belirlenmiş olduğundan, hesaplarınız %100 kontrolünüzde kalmaya devam eder.

Kurumsal İnternet Bankacılığı Nedir?

Kurumsal ve Ticari müşterilere özel olarak tasarlanan İnternet Bankacılığı'nda Yetki-Onay Mekanizması dahilinde yapılan transfer, döviz alım-satım ve hesap işlemlerinin yanı sıra çek/senet izleme, üye işyeri Pos işlemleri ve Dış ticaret işlemleri yapılabilmektedir.

İktisatbank Dijital Bankacılık Kanalları, Kıbrıs’ın en yeni ve en gelişmiş teknolojilerini size daha iyi hizmet verebilmek için geliştirmeye devam ediyor. Kurumsal ve Ticari müşterilere yönelik İnternet Bankacılığı'nı hemen kullanmaya başlamak için size en yakın şubemizi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Yetki ve Onay Mekanizması Nasıl Çalışır?

 • Şirketiniz bünyesinde hesaplara erişebilecek olan kişilerin herbirine ayrı ayrı internet şube kullanıcı adı ve e-parola verilir.
  Bu sayede her kullanıcı şahsına ait olan cep telefonuna gelecek güvenlik kodu ile İnternet Bankacılığı'na giriş yapar ve kusursuz yetki ayrılığı ile işlem güvenliği sağlanmış olur.
 • Kendine özel kullanıcı adı ve parolası ile İnternet Bankacılığı’na erişen kullanıcılar FİRMA’nın belirleyeceği yetki seviyeleri dahilinde işlem yapabilme imkanına sahip olur.
  Her bir finansal işlem için ayrı ayrı GİRİŞ YETKİSİ, ONAY YETKİSİ veya GİRİŞ+ONAY yetkisi ayrımı yapılabilmektedir.
 • Sadece GİRİŞ yetkisi olan ama ONAY yetkisi olmayan bir kullanıcı tarafından girilen finansal işlemlerin gerçekleşmesi için ONAY yetkisi olan başka bir kullanıcının İnternet Bankacılığı'na girerek işlemi onaylaması gerekir.
  Yetkili kişi tarafından onaylanmadan bu işlem gerçekleştirilemez.
 • Her bir kullanıcı için onay vereceği Günlük Maksimum İşlem Tutarı ayrıca set edilebilmektedir.
 • Eğer istenirse ONAY Yetkisi’ne sahip kullanıcılara A, B ve C kademelerinde İmza Yetki Dereceleri set edilebilir.
  Bu sayede örneğin havale işlemi için iki A Derece, bir tane de B Derece İmza yetkilisinin ONAY şartı koşulabilir. Bu onay şartı her bir finansal işlem için ayrı ayrı 6 kademeye kadar arttırılabilir.
 • İstenilen kullanıcıya sadece belirli hesapları izleyebilme kısıtı getirilebilir. Bu kısıtlama, İzleme Kısıtı veya İşlem Yapma Kısıtı şeklinde ayrıştırılabilir.