IVR Bankacılığı
Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile Kesintisiz Bankacılık Hizmeti

Son teknolojiyi profesyonel hizmet kalitesi ile birleştirmeyi ilke edinen İktisatbank Dijital Bankacılık Kanalları, 444 4 444 Sesli Yanıt Sistemi ile hizmetinizde.

Sesli Yanıt Sistemi’nden, İktisatbank'ta kart sahibi olan tüm müşterilerimiz yararlanabilir.

IVR'ın Faydaları ve Sağladığı Kolaylıklar?

 • Hesap ve Limit Bilgileri
   Şubeye kadar gitmeden kredi kartı ve hesap bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Telefon Bankacılığı 444 4 444'ü arayıp Sesli Yanıt Sistemine kart bilgilerinizi tuşlamak.

 • 24 Saat Kart Şifresi Değiştirme
  Banka veya Kredi Kartınızın şifresini değiştirmek istiyorsanız İktisatbank Telefon Bankacılığı 444 4 444'ü arayıp Sesli Yanıt Sistemi – Şifre İşlemleri menüsü sayesinde şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 • 24 Saat Kesintisiz Hizmet
  İktisatbank Sesli Yanıt Sistemi bulunduğunuz yerden şubelere gitmeye gerek kalmadan, zaman ve mekan derdi olmadan, güvenli bir şekilde haftanın 7 günü, günün 24 saati müşterilerimizin yardımına hazırdır. Hesap bilgileri, kart işlemleri, kayıp çalıntı kart ve şüpheli işlem bildirimlerinizi müşteri temsilcilerine ulaşmanıza gerek kalmadan 7/24 Sesli Yanıt Sistemi ile yapabilmektesiniz.

 • 3 Dilde Hizmet (IVR)
  İktisatbank Sesli Yanıt Sistemi'nde bulunan son teknoloji ile yabancı müşterilerine üç dilde hizmet verilebilmektedir.
  Bankamızın Sesli Yanıt Sistemi'nde de bu kapsamda Türkçe, İngilizce ve Rusça dilleri bulunmaktadır. Telefon Bankacılığı 444 4 444'ü arayıp müşteri temsilcilerine bağlanmadan sesli yanıt sistemi üzerinden de Türkçe, İngilizce ve Rusça olarakda bankacılık hizmeti alınabilmektedir.
 • Finansal Bankacılık İşlemleri
  Kredi kartı ödemesinden fatura ödemesine, otomatik ödeme talimatı verilmesinden iptaline, havaleden virmana, döviz alım satımından arbitrajlı işlemlerinize kadar tüm işlemleriniz Telefon Bankacılığı ile yapabilirsiniz. Mesai saatleri dışında bireysel hesap hareketlerinizi kontrol etmek istiyorsanız Telefon Bankacılığı ile mail adresinize e-posta olarak ekstre gönderimi yapılabilmektedir.

 • Profesyonel Kadro
  Müşteri memnuniyeti amacıyla sürekli kendini yenileyen profesyonel kadromuz, müşterilerine hızlı ve çözüm odaklı geri dönüş yapabilmeyi hedeflemektedir. Sizden gelen öneri ve şikayetleri ilgili bölümlere ileterek geri dönüşün yapılabilmesi ve sonuçlanabilmesi için müşterilerimiz ile İktisatbank arasında köprü görevini üstlenmektedir.

 • Hızlı ve Güvenli Bilgi Servisi
  Telefon Bankacılığı'nda ayrıca İnternet Bankacılığı, ATM Bankacılığı, SmartPos kullanımı ile ilgili müşteri temsilcilerimizden teknik destek ve yardım alabilirsiniz. Aktif olarak bireysel İnternet Bankacılığı’nı kullanıyorsanız ve yalnız e-parolanızı unuttuysanız veya bloke ettiyseniz Telefon Bankacılığı'nı aramanız durumunda GSM numaranız güncel olması ile blokeniz kaldırılabilir veya yeni e-parola gönderimi yapılabilir. Bireysel İnternet Bankacılığı'nızı kesintisiz olarak kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

 • 3 Dilde Hizmet
  Telefon Bankacılığı da bu kapsamda müşterilerine Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde hizmet verebilmektedir. Üç dilde hizmet verebilen profesyonel müşteri temsilcilerimizin yanı sıra müşteri temsilcilerine bağlanmadan sesli yanıt sistemi üzerinden de Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak bankacılık hizmeti alınabilmektedir.

 • 7 Gün Servis
  Zaman ve mekan derdi olmadan telefon olan her yerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Telefon Bankacılığı'nda konusunda uzman, güler yüzlü müşteri temsilcileri, hattın diğer ucunda, haftanın 7 günü 08:00-20:00 saatlari arasında yardıma hazırdır.

 • SMS Güvenlik Altyapısı
  Telefon Bankacılığı'na ulaşılması durumunda sizin hesap güvenliğiniz için size sorulan sorular dışında, müşteri temsilcilerimiz sistemimizde kayıtlı olan GSM numaranıza SMS göndermekte ve anlık olarak güvenlik kontrolü yapılmaktadır. Sms Doğrulama mesajları sizlerin şahsi telefonlarınıza gönderildiğinden, sizin yerinize bir başka kişi bilgi alamaz, finansal işlem gerçekleştiremez.

 • Görüşme ve Ses Kaydı
  Gelişen teknolojisi ile birlikte en üst düzey standartlar ile müşterilerine hizmet veren Telefon Bankacılığı'nın önceliği müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Siz değerli müşterilerimizin güvenliğini sağlamayı ve hizmet kalitesini her geçen gün arttırmayı hedefleyen Telefon Bankacılığı'nda yapılan bütün görüşmeler kayıt altında tutulmakta ve düzenli olarak uzman yöneticiler tarafından değerlendirilmektedir.

 • Ürün ve Hizmet Başvuruları
  Telefon Bankacılığı ile bankamızın ürün ve hizmetlerine başvurmak mümkündür. Temsilcilerimiz tarafından Bireysel Kredi, Kredi Kartı veya Banka Kartı başvurularınız anında sisteme girilir ve kayda alınır. Bilgileriniz sistem tarafından size en yakın şubemize yönlendirerek konusunda uzman müşteri temsilcileri tarafından iletişim kurularak ziyaret için randevu alınması sağlanır.

  * Herhangi bir kayıt ya da başvuruya ihtiyaç olmaksızın KKTC sabit hatlarından 444 4 444 'ü, cep telefonu ve yurtdışı aramalarında ise Telefon Bankacılığı 0392 444 4 444'ü tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

Sesli Yanıt Sistemi İşlem Seti (IVR)

Telefon Bankacılığı 444 4 444'ü aradığınızda, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenlenmiş zengin işlem menüsüne sahip ve kolay kullanımlı sesli yanıt sistemimiz tarafından karşılanmakta ve işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilmektesiniz. Smart Banka veya SmartCard Kredi Kartı numaranız ve kart şifrenizi tuşlayarak kolaylıkla bütün bilgilerinize ulaşabilir, finansal işlem yapmak için ise müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz..

Sesli yanıt sistemimizde kullanmakta olduğumuz ileri teknolojik alt yapısı sayesinde, kart bilgileriniz ile sisteme giriş yaptığınızdan müşteri temsilcilerimiz sizleri tanımakta ve Kıbrıs İktisat Bankası Ltd.'li olmanın ayrıcalığını bir kez daha yaşamaktasınız.

MENÜ

İŞLEMLER

1. Kredi Kartı İşlemleri

1.1 Ekstre Bilgileri (IVR)

1.2 Güncel Limit ve Borç Bilgileri (IVR)

1.3 Dönemiçi Harcama Detayları (IVR)

1.4 Nakit Avans işlemleri

1.5 Kredi Kartı Şifre İşlemleri

1.6 Kart Başvuru ve Kurye Sorgulama

2. Bankacılık İşlemleri

2.1 Vadesiz Hesap Bilgileri (IVR)

2.2 Vadeli Hesap Bilgileri (IVR)

2.3 Para Transferleri

2.4 Kredi Bilgileri ve Kredi Ödemesi

2.5 İnternet Bankacılığı

2.6 Fatura Ödemeleri

2.7 Şifre İşlemleri

3. Kayıp, Çalıntı Kart ve Şüpheli İşlem Bildirimleri 

4. Şifre İşlemleri

4.1 Kredi Kartı Şifre Değiştirme (IVR)

4.2 Banka Kartı Şifre Değiştirme (IVR)

6. Pos Destek Hattı

6.1 Teknik Destek

6.2 Ekstre ve Mutabakat İşlemleri

6.3 İşlem Sorgulama

6.4 Günsonu İşlemleri

6.5 Pos Talebi veya Değişimi

6.6 Diğer Talep ve İşlemler

7. Sigorta İşlemleri

 

8. Rusça

 

9. İngilizce

 


* Bu işlemlerimizin yanı sıra, menümüzden 0'ı tuşlayarak müşteri temsilcimize bağlanarak gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz.