İktisatbank Finans Zirvesi'ndeArşiv

İKTİSATBANK 8. İSTANBUL FİNANS ZİRVESİNE KATILIYOR

Geçtiğimiz yıl “Jeopolitik Riskler ve Finans” Ana Temasıyla 6-7 Eylül tarihlerinde Conrad Hilton’da gerçekleştirilen ve 27 ülkeden 1123 davetli katılım gösterdiği, 12 ülkeden 40 konuşmacının da görüşlerini paylaştığı İstanbul Finans Zirvesi, bu sene  27-28 Eylül tarihlerinde düzenleniyor. Bu sene zirvenin ana teması  “Fintek ve Risk Yönetimi” olacak. Bu önemli zirveyi İktisatbank Genel Müdürü Olgun Önal, Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Balıkcı, Hazine Grup Müdürü Emre Değirmencioğlu ve Mali İşler Müdürü Hasan Berkut’da zirveyi takip edecekler. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Başbakanlık, Hazine Müsteşarlığı ve SPK gibi kurumların da destekleri ile gerçekleştirilen İstanbul Finans Zirvesi, önceki yıllarda olduğu gibi Kuzey Amerika, Avrupa, Basra Körfez Bölgesi ve Doğu Asya Bölgelerinden küresel finans dünyasına yönelik merkez bankacıları, bankacıları, üst düzey şirket yöneticilerini, akademisyenleri, sigortacıları, kurumsal finans profesyonellerini, karar alıcıları ve düzenleyicileri bir araya getiriyor. 

Bugüne kadar 40 ülkeden 200’ün üzerinde konuşmacıyı ve 50 farklı ülkeden binlerce katılımcıyı misafir eden İstanbul Finans Zirvesi’nde önceki yıllarda yeralan konuşmacılardan bazıları; İngiltere İş, Yenilik ve Yetenekler Bakanı Dr.Vince Cable, Milletvekili ve İngiltere Eski Bakanı Shahid Malik Rafique, IMF İcra Direktörü ve Eski Hazine Müsteşarı Sn. İbrahim Halil Çanakçı, TCMB Başkanı Sn. Erdem Başçı, İslam Kalkınma Bankası Başkanı Muhammed Ali Al Madani, Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Harun Khan, Avrupa Yatırım Bankası Başkan Yardımcısı Dr. Matthias Kollatz-Ahnen, INGBank Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı John Mc Carthy, NASDAQ OMX Group Başkan Yardımcısı Sandy M. Frucher, HSBC Bank plc İngiltere CEO’su Brian Robertson, Ortadoğu, Afrika ve Amerika Hazine Departmanı’ndan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Andy Baukol ve Malezya Merkez Bankası Başkanı Dr. Zeti Akhtar Aziz’ di.

Zirve öncesi ve sonrasında Finans Sektörü’nün önde gelen isimleri ile biraraya gelecek ve çeşitli temaslarda bulunacak olan İktisatbank Genel Müdürü  Olgun Önal şu açıklamalarda bulundu; Fintek yani Finansal Teknolojiler artık yaşamımızın bir parçası. Bu kapsamda zirvede finans sektöründe araştırma- geliştirme, yenilikçiliğin finansmanı, teknoloji transferi gibi konuların yanı sıra sektör için hayati öneme sahip olan risk yönetimi konuları ele alınacak. Çok değerli katılımcıların ağzından sektörel görüş ve değerlendirmeleri takip etmiş olacağız. İktisatbank olarak bankacılık sektörü ile ilgili hem Kıbrıs hem de çevremizdeki sektörel tüm yenilikleri ve gelişmeleri her zaman yakın takip ettik ve etmeye devam edeceğiz.

Yayınlanma Tarihi : 27.09.2017