SmartCard Kredi Kartı

Yenilenmiş SmartCard Kredi Kartı ile Tanışın

Yenilenmiş SmartCard Kredi Kartı'nın Mastercard ayrıcalığı ile size sunduğu kredi kartı hizmeti ile tanışın.

SmartCard Kredi Kartı ile yurtiçi ve yurtdışında MasterCard®/Visa amblemli mağazalarda tek ödemeli, yurtiçinde ise binlerce üye kuruluşumuzda ister tek ödemeli ister taksitli alışverişlerinizde rahatça kullanabilirsiniz. İktisatbank'lı ve SmartCard kredi kartı sahibi olmanın farkını SmartCard kredi kartı ile hissedeceksiniz.

SmartCard Kredi Kartı ile İlgili Genel Bilgiler

 • SmartCard Kredi Kartı güvenliğiniz için kapalı teslim edilmektedir.
 • SmartCard Kredi Kartını teslim aldığınız anda hemen şifre oluşturarak kredi kartınızı aynı gün kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Cep Telefonunuzun Kısa Mesaj Menüsüne (SMS) SIFRE yazıp boşluk bırakın, kendi belirleyeceğiniz 4 haneli şifrenizi yazdıktan sonra boşluk bırakın ve kredi kartınızın son 4 rakamını ve kartınızın arkasındaki 3 rakamı (CVV2) yazıp 4440'a kısa mesajla gönderin, şifrenizi anında oluşturun! (Örnek: SIFRE 1234 1234567)
 • Cep telefonu numaranızı güncellemek için size en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.
 • İnternet Bankacılığı'na giriş yaptıktan sonra Güvenlik Yönetimi menüsü altında yer alan Kredi Kartı Şifresi Değiştirme sahasından kredi kartı şifrenizi değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde Telefon Bankacılığı veya ATM Bankacılığı aracılığıyla da şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Şifrenizin öncelikle Asıl Kartınız için oluşturulması gerekmektedir. Asıl kart şifresi oluşturulmadan ek kartlarınızın kullanılamayacağını lütfen unutmayınız.
 • Şifrenizi belirlerken doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamları kullanmayınız. Kredi kartınızın kullanılması için gerekli şifre bilgilerini güvenli bir şekilde korumanız, üçüncü kişilerle paylaşmamanız ve başkaları tarafından kullanılmasına engel olacak önlemleri almanız gerekmektedir.
 • Tüm SmartCard Kredi Kartları, müşterilerimizin işlem rahatlığı için imzasız işlem yapma imkanı tanıyan mail order pos ve e-commercial işlemlerine açık şekilde basılmakta ve gönderilmektedir. Mail order pos ve e-commercial işlemleri için kullanabileceğiniz limitiniz alışveriş limitinize eşittir. Kart aktivasyonu ile birlikte limitiniz kullanılabilir. Kredi kartınızı mail order pos ve e-commercial işlemlerine kapatmak için İktisatbank Telefon Bankacılığı 444 4 444'ü arayabilirsiniz. Kısıtlı limitlerle imzasız işlemler yapmak için sizlere önerimiz İktisatbank İnternet Bankacılığı üzerinden rahatlıkla oluşturabileceğiniz Smart Sanal kart uygulamasını kullanmanızdır.
 •  Kredi kartının kaybolması, çalınması veya şifrenizin ele geçirilmesi durumunda ve kartınızın iradeniz dışında gerçekleşmiş olan herhangi bir işlemde kullanıldığını fark etmeniz halinde hemen Telefon Bankacılığı 444 4 444'ü arayarak haber veriniz.
 •  Ev/İş adresiniz veya diğer iletişim bilgilerinizdeki değişiklikleri, 10 gün içinde bankamıza bildirmeniz gerekmektedir.
 •  Yabancı parayla gerçekleşen işlemlerle ilgili olarak hesap özetiniz, Türk Lirası (TL) olarak düzenlenir. Yabancı parayla yapılan işlemler, uluslararası kart kuruluşları ve kart merkezleri tarafından TL’ye çevrilerek kart hesabına borç kaydedilir.

SmartCard Kredi Kartı ile ilgili Ödeme Bilgileri

 • Nakit ödemelerinizi İktisatbank Şubelerimizden ya da büyük bir çoğunluğunda para yatırma ünitesi bulunan İktisatbank ATM Bankacılığı'ndan, hesabınızdan yapacağınız ödemeleri ise İktisatbank ATM Bankacılığı, İktisatbank Telefon Bankacılığı, Mobil Bankacılık ile İnternet Bankacılığı'ndan ya da başka bir bankadan hesabınıza ya da kartınıza EFT ile para transfer ederek yapabilirsiniz.
 • Kredi Kartı ekstrenizi tercihinize göre posta ile veya bize ileteceğiniz bir e-posta adresi vasıtasıyla alabilir veya ödeme bilgilerinizin SMS olarak cep telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ekstre borcunuzun %20’si asgari ödeme tutarınızdır.  En az bu tutarı son ödeme gününe kadar kredi kartınızın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabınıza yatırmayı ve hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vermeyi unutmayınız. Hesabınıza tanımlı kredili mevduat hesabınızın ve kullanılabilir limitinizin bulunması durumunda verdiğiniz otomatik ödeme talimatının içeriğine göre asgari tutar ya da ekstre borcunuzun tamamı son ödeme gününde kredi kartınıza aktarılır.
 • Ekstre borcunuzun son ödeme gününe kadar tamamının ödenmemesi halinde ödenmeyen tutar üzerinden faiz ödemeye başlayacağınızı unutmayınız.

SmartCard Kredi Kartı Çeşitleri

 • SmartCard Neo
 • SmartCard Classic
 • SmartCard Gold
 • SmartCard Platinum
 • SmartCard Diamond

SmartCard Kredi Kartı Karşılaştırması

Alışverişlerinizde, seyahatlerinizde ve sosyal hayatınızda her zaman yanınızda olan SmartCard ile tüm harcamalarınızda size özel ayrıcalıklardan ve önceliklerden yararlanabilirsiniz.
SmartCard kredi kartlarından size en uygun olanı seçmek için tabloyu inceleyebilirsiniz.
Kredi Kartı ÖzellikleriNeo  
ClassicGoldPlatinumDiamond
CIP Lounge Hizmet90 TL90 TL90 TL90 TL90 TL*
CIP Lounge Hizmeti (Ek Kart)90 TL90 TL90 TL90 TL90 TL*
SmartPuan KazanımYOK%0,4%0,4%0,4%0,4
Diğer POS'larda SmartPuanYOK%0,05%0,05%0,05%0,05
SmartSeyahat (Min: 44 Puan)YOKYOKx3x3x3
SmartCard Dostluk Puan HediyeYOK5555
Sigorta İndirimi (3 Yıl)YOKYOK%10%20%30
Sigorta İndirimi (2 Yıl)YOKYOK%5%10%20
Sigorta İndirimi (1 Yıl)YOKYOKYOK%5%10
Sinema İndirimi (%50 İndirim)YOKYOKVAR**VAR**VAR**
Otopark İndirimiYOKYOK%25%50%50
Otopark Dönem LimitiYOKYOK100 TL150 TL200 TL
Vergi Ödeme Taksit (5 Ay)VARVARVARVARVAR
Yurtdışı Taksit  (5 Ay)VARVARVARVARVAR
Benzin KampanyasıVARVARVARVARVAR
Elektrik KampanyasıVARVARVARVARVAR
Kart ÜcretiYOK60 TL100 TL120 TL140 TL
Ek Kart ÜcretiYOK30 TL50 TL60 TL70 TL
Sanal KartYOKVARVARVARVAR
Taksitli Nakit AvansYOKVARVARVARVAR
Üst Limitler (TL)1.5001.9999.99924.999100.000
* Diamond Kart: Aylık 3.000 TL ciro ile ücretsiz giriş yapılabilmektedir. 1 yıl içerisinde toplam 12 kez ücretsiz geçiş hakkı vardır.
** Sinema Kampanyasından yararlanabilmek için SmartCard'ınızla hafta içi 250 TL'lik işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir.