SmartCard Kredi Kartı

Tüm Yenilikleriyle SmartCard Kredi Kartı ile Tanışın

SmartCard’ın tüm kredi kartı ihtiyaçlarınıza cevap veren konforlu hayatına hoşgeldiniz. SmartCard kredi kartları ile yurtiçi ve yurtdışında Mastercard/Visa amblemli tüm mağazalardan peşin alışveriş yapabilirsiniz.

SmartPOS’un KKTC’deki geniş üye işyeri ağı ile ister peşin ister taksitli alışverişin keyfini çıkarın.

 • SmartCard Neo
 • SmartCard Classic
 • SmartCard Gold
 • SmartCard Platinum
 • SmartCard Diamond
 • SmartCard’ın Neo, Classic, Gold, Platinium veya Diamond ürünlerini inceleyerek size en uygun olan kart türünü seçebilirsiniz.
 • SmartCard ile SmartPOS’tan ve diğer banka POS’larından yapacağınız alışverişlerde belirlenen oranlarda SmartPuan kazanırsınız. Kazandığınız bu puanları seyahat harcamalarınızda veya alışverişlerinizde dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.
 • SmartCard ile İktisatbank’ın Kuzey Kıbrıs’ın her bölgesine yayılan ATM’lerinden anında nakit avans çekebilir, ister ekstre tarihinde tek seferde isterseniz de taksitle geri ödeyebilirsiniz.
 • Yapacağınız tüm internet harcamalarında güvenle kullanmanız için SmartCard’ın Sanal Kart hizmeti emrinizde.
 • İstediğiniz kişiye verebileceğiniz Ek Kart ile sevdiklerinizin de SmartCard ayrıcalıklarından faydalanmasını sağlayın.
 • İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, ATM Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı ile SmartCard ödemelerinizi sıra beklemeden kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemelerinizi İktisatbank Şubelerimizden ya da  İktisatbank ATM Bankacılığı'ndan, hesabınızdan yapacağınız ödemeleri ise İktisatbank ATM Bankacılığı, İktisatbank Telefon Bankacılığı, Mobil Bankacılık ile İnternet Bankacılığı'ndan ya da başka bir bankadan hesabınıza ya da kartınıza EFT ile para transfer ederek yapabilirsiniz.
 • Kredi Kartı ekstrenizi tercihinize göre posta ile veya bize ileteceğiniz bir e-posta adresi vasıtasıyla alabilir veya ödeme bilgilerinizin SMS olarak cep telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ekstre borcunuzun %20’si asgari ödeme tutarınızdır. En az bu tutarı son ödeme gününe kadar kredi kartınızın bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabınıza yatırmayı ve hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vermeyi unutmayınız. Hesabınıza tanımlı kredili mevduat hesabınızın ve kullanılabilir limitinizin bulunması durumunda verdiğiniz otomatik ödeme talimatının içeriğine göre asgari tutar ya da ekstre borcunuzun tamamı son ödeme gününde kredi kartınıza aktarılır.
 • Ekstre borcunuzun son ödeme gününe kadar tamamının ödenmemesi halinde ödenmeyen tutar üzerinden faiz ödemeye başlayacağınızı unutmayınız.
 • Yabancı parayla gerçekleşen işlemlerle ilgili olarak hesap özetiniz, Türk Lirası (TL) olarak düzenlenir. Yabancı parayla yapılan işlemler, uluslararası kart kuruluşları ve kart merkezleri tarafından TL’ye çevrilerek kart hesabına borç kaydedilir.
Alışverişlerinizde, seyahatlerinizde ve sosyal hayatınızda her zaman yanınızda olan SmartCard ile tüm harcamalarınızda size özel ayrıcalıklardan ve önceliklerden yararlanabilirsiniz.
SmartCard kredi kartlarından size en uygun olanı seçmek için tabloyu inceleyebilirsiniz.
Kredi Kartı ÖzellikleriNeo  
ClassicGoldPlatinumDiamond
CIP Lounge Hizmet90 TL90 TL90 TL90 TL90 TL*
CIP Lounge Hizmeti (Ek Kart)90 TL90 TL90 TL90 TL90 TL*
SmartPuan KazanımYOK%0,4%0,4%0,4%0,4
Diğer POS'larda SmartPuanYOK%0,05%0,05%0,05%0,05
SmartSeyahat (Min: 44 Puan)YOKYOKx3x3x3
SmartCard Dostluk Puan HediyeYOK5555
Sigorta İndirimi (3 Yıl)YOKYOK%10%20%30
Sigorta İndirimi (2 Yıl)YOKYOK%5%10%20
Sigorta İndirimi (1 Yıl)YOKYOKYOK%5%10
Sinema İndirimi (%50 İndirim)YOKYOKVAR**VAR**VAR**
Otopark İndirimiYOKYOK%25%50%50
Otopark Dönem LimitiYOKYOK100 TL150 TL200 TL
Vergi Ödeme Taksit (5 Ay)VARVARVARVARVAR
Yurtdışı Taksit  (5 Ay)VARVARVARVARVAR
Benzin KampanyasıVARVARVARVARVAR
Elektrik KampanyasıVARVARVARVARVAR
Kart ÜcretiYOK60 TL100 TL120 TL140 TL
Ek Kart ÜcretiYOK30 TL50 TL60 TL70 TL
Sanal KartYOKVARVARVARVAR
Taksitli Nakit AvansYOKVARVARVARVAR
Üst Limitler (TL)1.5001.9999.99924.999100.000
* Diamond Kart: Aylık 3.000 TL ciro ile ücretsiz giriş yapılabilmektedir. 1 yıl içerisinde toplam 12 kez ücretsiz geçiş hakkı vardır.
** Sinema Kampanyasından yararlanabilmek için SmartCard'ınızla hafta içi 250 TL'lik işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir.