SmartCard Yılbaşı Taksit Kampanyası
İktisatbank Arsa Kredisi
SmartCard Fitness ve SPA İndirim Kampanyası
Western Union Uluslararası Para Transferi
SmartCard Elektrik Faturası Taksit Kampanyası

Uzun Vadeli Borçlanma Aracı Eurobond 

Hükümet ya da şirketlerin, kendi ülkeleri dışında kaynak sağlamak amacıyla, yabancı para birimlerinden satışa sundukları, genellikle vadeleri 5 ile 30 yıl arasından olan uzun vadeli borçlanma araçlarıdır. YP ve TL mevduat faizlerinin düşmesinden etkilenmeden yüksek faiz getirisi Eurobond ile elde edebilirsiniz. Kupon faizi sabit ya da değişken olmakla birlikte altı ayda bir ya da yılda bir ödemeli olabilir.

Genellikle uzun vadeli olarak ihraç edilmesine rağmen, ikincil piyasası likit olan bu enstrümanlar vade sonu beklenmeden de nakde çevrilebilir. Eurobondların takas ve saklama işlemleri Lüksemburg’daki Clearstream ve Belçika’daki Euroclear ünvanlı Saklama Kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Eurobondların fiziki teslimatı olmamaktadır. Eurobond işlemlerinde valör standart olarak +3 iş günüdür.

Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. Eurobond alımı satımı minimum 1.000 USD/EUR ve katları ile gerçekleştirilmektedir.  Eurobondlarda iki tür fiyat söz konusudur. Temiz fiyat, son kupon ödeme tarihinden valör tarihine kadar olan süre içinde birikmiş olan kupon faizini içermeyen fiyattır. Kirli fiyat ise, birikmiş kupon faizinin üzerinde olduğu fiyattır.

Eurobond alım-satım işlemlerinde Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. sistemi de dahil olmak üzere kıymet bedeli, Kirli Fiyat üzerinden hesaplanmaktadır.

YP - Eurobond
Vade Döviz Cinsi ISIN Kodu VKG Kupon Faizi % Yıllık Getiri % Banka Alış (Kirli) Banka Satış (Kirli)

  • Alım / Satım işlemleri 09:30-14:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.
  • Piyasa uygulamasında Eurobond'lar için alım satım işlem süresi işlem tarihi + 3 iş günüdür.
  • Şubelerimiz aracılığıyla eurobond işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Eurobond alım satım işlemleri 1,000 nominal ve katları şeklinde işlem görmektedir.