mobil bankacılık işlem listesi

Mobil Uygulama ile Yapılabilecek İşlemler

İktisatMobil Uygulaması kullanarak şubenize gitmeden ve bilgisayarınıza ihtiyacınız olmadan birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamanın kullanıcı adı ve e-parola ile giriş yapılan güvenli alanına giriş yapmadan yapabileceğiniz Şube ve ATM bulma, kredi hesaplama, mevduat getirisi hesaplama, döviz kurları izleme, ürün ve hizmetler hakkında bilgi alma ve döviz hesaplama işlemlerinin yanı sıra kart ile veya kullanıcı adı ile giriş yapacağınız İktisatMobil Uygulaması güvenli alanında birçok bankacılık işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İktisatMobil'in Zengin Bankacılık İşlem Listesi:

İnternet Bankacılığı Kullanıcı Adı ile giriş yapmanız durumunda yapabildiğiniz finansal ve izleme işlemlerinin listesi altta yer almaktadır. 

Bireysel İktisatMobil Bankacılık İşlem Listesi

Hesap Yönetimi

Krediler

Transferler

Varlıklarım

İzleme

EFT / Kıbrıs İçi EFT

Hesap Bilgileri (Hesap Hareketleri)

Ödeme Tablosu

Havale

Hesap İşlemleri

Taksit Ödemesi

Virman

Vadesiz Hesap Açma/Kapama

  

Kart İşlemleri

Döviz İşlemleri

Vadeli Mevduat

Kredi Kartı Bilgileri

Alış / Satış

Vadeli mevduat hesabı

Borç Ödeme

Fiyat İzleme

Ara Dönem Ödemeli Hesap

Nakit Avans

Super Hesap İşlemleri

 
Sanal Kart Oluşturma  

Kıymetli Madenler

Fatura ve Ödemeleri

Ayarlar

Altın

Cep Telefonu - Telefon

ÇizGir Ayarları

Alış/Satış

Su - Elektrik

Kılavuz Ayarları

Fiyat İzleme

Belediye - Emlak

Profil Resmi Güncelleme

 

Otomatik Ödeme İşlemleri

 

İktisatMobil'e Kart ile Giriş'te Yapabileceğiniz İşlemler:

Banka veya Kredi Kartınız ile yapacağınız girişlerde yapabileceğiniz işlemler daha kısıtlı olduğundan, İktisatMobil üzerinden daha çok işlem yapabilmeniz için e-parola ile giriş yapmanız gerekmektedir.

İktisatMobil Uygulaması Kart ile Giriş İşlem Listesi

Hesap Yönetimi

Krediler

Transferler

Varlıklarım

İzleme - Ödeme Tablosu

Virman

Hesap Bilgileri (Hesap Hareketleri)

Taksit Ödemesi

Kayıtlı İşlemler

Kart İşlemleri

Döviz İşlemleri

Kıymetli Madenler

Kredi Kartı Bilgileri

Alış / Satış

Altın Alış/Satış

Borç Ödeme

Fiyat İzleme

Fiyat izleme

Nakit Avans

  


İktisatMobil İşlem Limitleri ve Saatleri

İktisatMobil Uygulamasında yapabileceğiniz işlemlerin saatlerini ve limit aralıklarını aşağıdaki tablodan detaylı olarak öğrenebilirsiniz.  İşlem limitleriniz üzerinde değişiklik talep etmeniz durumunda 444 4 444 Telefon Bankacılığı'nı arayabilir veya en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

İktisatMobil İşlem Limit ve Saatleri

İşlem Adı

Üst Tutar (TL)

Başlangıç - Bitiş Saati

Para Transfer İşlemleri

 

 

Havale

100.000

24 Saat

Yurt İçi / Yurt Dışı EFT

100.000

24 Saat

Kredi Kartı Borç Ödeme

-

24 Saat

Döviz Alım-Satım

500.000

24 Saat

Fatura Ödemeleri

100.000

24 Saat

Kıymetli Madenler (Altın+Gümüş)

100.000

24 Saat


Kart Bilgileri ile İktisatMobil Uygulaması'na Giriş

İktisatMobil Uygulaması'na giriş yapmak için İnternet Bankacılığı kullanıcı ve e-parola’nızın olması yeterli. İnternet Bankacılığı kaydınız olmasa bile sahip olduğunuz SmartCard Kredi Kartı veya Smart Banka Kartını kullanarak, kart ile giriş seçeneğinden Kuzey Kıbrıs'ın ilk gerçek mobil uygulaması İktisatMobil'i kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Kart ile giriş için yapılması gerekenler;

Kart ile giriş için uygulama ana sayfada bulunan e-parola ile giriş’i seçmenizin ardından açılan pencere ‘Kart ile’ giriş alanını seçmeniz gerekmektedir. Kart numaranız, kart şifreniz ve doğum tarihinizi girdikten sonra sistemimizde kayıtlı cep telefonunuza uygulamadan ayrılmadan gelecek olan SMS yoluyla gönderilecek olan 6 haneli güvenlik kodunu girerek kart ile girişinizi tamamlamış olacaksınız.

Kart ile giriş yaptıktan sonra yapılabilecek işlemler;

İktisatMobil kart ile giriş seçeneğinden kart borcunuzu ödeyebilir, kart bilgilerinizi görebilir, hesaplarınızı inceleyip hesaplarınız arası para transferleri ve döviz alım satım gibi birçok finansal işlem yapabilirsiniz. İktisatMobil uygulaması’nın zengin işlem setini  tam anlamıyla kullanabilmeniz için İnternet Bankacılığı kayıt işlemi yapmanız gerekecektir. İnternet bankacılığı kullanıcı adınızı ve e-parolanızı şubelerimizden kayıt yaparak alabilir veya İktisatbank İnternet Bankacılığına kart ile giriş yaparak kayıt işlemini kendiniz yapabilirsiniz. Oluşturacağınız kullanıcı adı ve e-parola uygulamaya girişte de kullanacağınız bilgiler olacaktır.

SmartCard Banka veya SmartCard Kredi Kartı sahibi olan herkes başvurusuz, onaysız KKTC'nin en hızlı ve güvenli İnternet Bankacılığı keyfini yaşayabilir.

*Güvenliğiniz açısından kart bilgilerinizi banka personeli dahil kimse ile paylaşmayınız. Güvenlik kodunuzun gönderildiği cep telefonu numarasının sistemde kayıtlı olması gerektiğinden herhangi bir numara değişikliği yapmanız halinde size en yakın İktisatbank şubesinden güncelleme yapmayı unutmayınız.