Gümüş Alış Satış

Değer Kazanan Gümüş ile Birikimleriniz Güvenle Artsın

Gümüş bir rezerv aracı olarak para birimlerine benzer bir değer ölçüsü konumundadır. Bu durum, gümüşü piyasalarda öngörülebilirliğin azaldığı dönemlerde “Güvenli Liman” haline getiriyor. Bireysel tasarruflarınızın belirli bir kısmını gümüşde değerlendirilmesi size “riskinizi dağıtma” imkanı verecektir.

Bu nedenle Kıbrıs İktisat Bankası LTD. Gümüş Alış & Satış ve Gümüş Havale gibi farklı hizmetler ile değerli müşterilerine kazançlı ürünler sunmaya devam ediyor. 

Gümüş Hakkında

Mısır’da 3100 yıl kadar önce çıkarılmaya başlanmıştır. Çok eski zamanlardan beri bilinmekte olan gümüş yine de altın ve bakırdan sonra bulunmuştur.

Gümüş alımları çoğunlukla fiziki olarak yapılmaktadır. Fiziki gümüş yatırımında saklama , güvenlik, likidite, düşük ayar, alım satım marjları gibi riskler söz konusuyken; kaydi gümüş işlemlerinde bu risklerin hiçbiri söz konusu değildir.

Elementleri periyodik tablosunda Ag; para birimi sembolü olarak ise XAG geçmektedir.

Yıllık olarak bakıldığında 2002-2012 arası altın fiyatları %723 yükseliş kaydetmiş. 2013 yılında her ne kadar %20 değer kaybetse de, gümüşe yönelik talebin devam etmesi bekleniyor.

Nasıl Yatırım Yapabilirim?

Almış olduğunuz Gümüş'ü çok uygun ve karlı faiz oranları ile Vadeli Gümüş Mevduat Hesabı açarak da değerlendirebilirsiniz. Gümüş için minimum işlem limiti 1gr’dır. Gümüş alımlarında 1XAG = 1GR.

Oldukça likit ve değerli bir yatırım aracı olarak Gümüş Kıbrıs İktisat Bankası ayrıcalığıyla Hizmetinizde!